Dieta i odchudzanie - szybka-dieta

Szybka dieta

dieta-odchudzanie.com


dieta owocowa


Dieta owocowa jest szybką dietą oczyszczającą. Dzięki jej stosowaniu można każdego dnia zrzucić nawet 1 kilogram wagi. Nie można jej stosować zbyt długo, aby nie doprowadzić do wyczerpania organizmu. Powrót do zwykłego jedzenia nie może być zbyt gwałtowny, ponieważ bardzo szybko może pojawić się efekt jojo.


Owoce są niskokaloryczne, doskonale się nadają na małe przekąski lub drugie śniadania. Idealnie nadają się do walki ze zbędnymi kilogramami. Dieta owocowa jest lepsza od tradycyjnych głodówek, ponieważ do organizmu cały czas dostarczane jest pożywienie. Ta dieta trwa kilka dni. W tym czasie należy jeść tylko nieprzetworzone owoce. Taką dietę można stosować w cyklach weekendowych przez 2-3 dni w tygodniu. Jednak należy pamiętać, że nie można stosować taj diety przez dłuższy czas, ponieważ w pozostałe dni tygodnia będziemy”nadrabiać” to czego nie zjedliśmy z weekend.

 

Dieta owocowa przypomina głodówkę, ponieważ w jej czasie nie można jeść nic więcej oprócz owoców. Nie można nawet pić soków owocowych. Dozwolona jest jedynie niegazowana woda mineralna. Uczucie sytości zapewnia zawarty w owocach błonnik (pod wpływem wody pęcznieje w jelitach). Najważniejszym plusem żywienia się samymi owocami jest dostarczenie ogromnej ilości witamin oraz różnych niezbędnych mikroelementów do organizmu. Przyczyniają się one do poprawy stanu skóry, wzmocnienia uzębienia. Mają również pozytywny wpływ na wzrok oraz regulację krzepliwości krwi.

Stosując dietę owocową należy urozmaicać sobie pożywienie, tj. przez 3 dni nie należy jeść tylko jednego rodzaju owoców. Powinny być to różne owoce, które będą się dopełniały. Do najczęściej stosowanych w tej diecie owoców zalicza się: kiwi, pomarańcze, gruszki, brzoskwinie, banany, ananasy, maliny, jabłka, owoce goji

Owoce goji

Owoce goji są coraz popularniejsze. Są małe czerwone jagidy, które rosną na krzewie Lycium Barbarum. Polska nazwa tego krzewu to: kolcowój pospolity lub kolcowój szkarłatny. Krzewy te można znaleźć we wschodniej Azji- Chinach, Tybecie, Mongolii. Owoce goji są zaliczane do systemu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 

Owoce goji są małe, ich długość wynosi około 2 cm. Nie zaleca się dotykania świeżych owoców goji gołymi rękami aby zapobiec reakcji utleniania, co skutkuje zmianą koloru owocu na czarny. Zbiór tych
owoców polega na strząsaniu ich na specjalne maty i suszeniu w cieniu.

 

Eksperci od spraw żywienia uważają owoce goji za najzdrowsze pożywienie na całym świecie. Są one bogate w składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Są bardzo dobrym źródłem białka. Badania wykazały, że owoce goji mają 3 razy więcej żelaza niż szpinak. W świeżych owocach goji znajduje się ogromna ilość witamin: C, B1, B2, B6 i E. Te owoce są doskonałym źródłem karetonoidów (w tym też beta karotenu), niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Owoce goji dobrze wpływają na wzmocnienie odporności, mają działanie przeciwzapalne, skutecznie obniżają poziom cholesterolu.

 

Owoce goji można spożywać pod postacią specjalnej zupy lub postacią suszonych owoców. Kupując owoce goji należy zwrócić szczególną uwagę czy pochodzą one z ekologicznych upraw. Jest to konieczne, ponieważ te z typowych upraw mogą zawierać pestycydy, które zabiją cudowne właściwości tych owoców.


Lista tematów: